Ilja Kuklič - osobní stránky / blog

Иля Куклич

Iljův blog

Vitajte! Právě jste vstoupili na stránky jednoho počítačového maniaka, liberála, hráče RPG her a sám ani nevím koho ještě v jedné osobě. Ten zde rozebírá všechno, co kdy mělo zůstat nevyřčeno, zraku zapovězeno a dávno zapomenuto.

 1. Gympluj launched!

  Po mnoha průtazích a strastech došlo konečně ke spuštění komunitního portálu monitorujícího dění na Gymnáziu a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky Břeclav. Přichází Gympluj!cz

  3.9.2007 - sekce Ústav - Diskuze: 1 - Celý článek...

 2. Je čas udělat ICQ pá pá

  Pokud se už někomu začínalo zdát, že jsem umřel, budu jej muset zklamat. Pouze jsem se už před nějakou dobu mysteriózně ztratil z ICQ. No dobře, možná to až taková záhada nebude – prostě jsem užívání této technologie omezil na naprosté minimum (tj. pokud možno úplně).

  10.8.2007 - sekce Počítače - Diskuze: 8 - Celý článek...

 3. Postrach Chucka Norrise

  Umí roztáhnout diamant a tím ho proměnit v uhlí. Běží tak rychle, že oběhne zemi a bouchne se při tom do zad. Dokáže pálit mravence lupou i v noci. Zná poslední číslici čísla π a umí dělit nulou. Okolní vesmír existuje, protože se bojí být na stejně planetě jako on.

  21.7.2007 - sekce Společnost - Diskuze: 2 - Celý článek...

 4. Liberalistický scuk v Hradci

  Minulý týden se mi poštěstilo se podruhé zúčastnit Letní Univerzity Liberálního institutu v Jindřichově Hradci. Je pěkné se po nějakém čase znovu setkat se skupinou inteligentních lidí a oddechnout si od všudepřítomných zpráv o nových daních, EU-harmonizacích a hlavně více či méně fanatických zastánců podobných zrůdností.

  10.7.2007 - sekce Společnost - Diskuze: 0 - Celý článek...

 5. Už pár dní daňově svobodní!

  Kdybychom rozdělili rok na část, kdy platíme daně a část, kdy si své výdělky můžeme ponechat, od pondělka 11. června děláme na sebe. Den daňové svobody proběhl bez větší pozornosti, přestože tento milník krásně ukazuje, jaké částky protékají přes státní přerozdělovací mašinu, aniž bychom měli možnost ovlivnit jejich osud.

  15.6.2007 - sekce Společnost - Diskuze: 3 - Celý článek...

 6. Jabber znamená…

  Jabber logo Svatá válka komunikačních sítí a protokolů pokračuje. Jako zarputilý bojovník za Jabber přináším další nálož argumentů. Dnešní článek se bude věnovat především technickým možnostem protokolu XMPP/Jabber, ale i přesto se jej budu snažit psát co možná nejsrozumitelněji. Nebude chybět ani pohled do budoucnosti. Dnes výjimečně téměř bez narážek na primitivnost ICQ.

  31.5.2007 - sekce Počítače - Diskuze: 15 - Celý článek...

 7. Banánův koutek proslovů a poezie

  Nejprve prosím, víření bubnů… Tentokráte netradičně vystřídá Lukášovy obvyklá témata (jako jsou holky, auta, propagace komunismu a svěřování se s osobními problémy) malý literární koutek. Autorem tohoto příspěvku totiž není nikdo jiný, než váš kámoš ze sousedství, Banán.

  29.5.2007 - sekce Ústav - Diskuze: 4 - Celý článek...

 8. Kdož maturuješ, napiš vzkaz

  Obětem přestrašného maturitního prokletí, stiženým nesnesitelným návalem otázek a pochybností, kteréžto toto mučení, nervozitou ohlodávajíce omítku okolních budov, máte za sebou nebo vzhlížíte do budoucnosti několik hodin vzdálené: Vykřičte se!

  21.5.2007 - sekce Ústav - Diskuze: 19 - Celý článek...

 9. Open Discussion Day

  Rozhodl jsem se připojit k akci, která proběhne zítra (v sobotu). Alespoň během Dne otevřené diskuze bychom neměli používat uzavřené formáty instantní komunikace (třeba ICQ), pokud se s nimi nerozhodneme přímo skoncovat. Mnohem lepší je využít některého z otevřených standardů, které zastupují například XMPP/Jabber, e-mail, nebo ústa.

  18.5.2007 - sekce Počítače - Diskuze: 0 - Celý článek...

 10. Pokus o napadení ICQ virem

  Dnes mi od jednoho z mých kontaktů přišla krajně podezřelá zpráva. Obsahovala odkaz na červa (abychom byli přesní), který se šíří mailem a pomocí sítě ICQ.

  12.5.2007 - sekce Počítače - Diskuze: 2 - Celý článek...

Menu

Liberální institut

Texy! převodník a formátovač textu do HTML

© 2005 - 2017 Lukáš Kuklínek alias Ilja Kuklič - cc - xhtml - css - rss