Ilja Kuklič - osobní stránky / blog

Ilja Kuklič

gbv.xf.cz reloaded

Gymplácký web gbv.xf.cz, tvořící zábavnou a naprosto bezkonkurenční protiváhu šedi webu oficiálního ústavu zvaného Gymnázium Břeclav, přichystal několik zajímavých změn.

První, co upoutá pozornost, je úplně nová úvodní obrazovka. Asi nejmarkantnější změnou, i když spíše takovou „ideologickou“, je určitě vedení webu blogovým stylem. Nebojte se, o své oblíbené tradiční rubriky jako články a vymakaný komiks gymplák, nepřijdete.

ilja_CMS

Doufám, že přechod celého webu na pseudo-CMS z mojí dílny, který pohání i tyto stránky, autorovi napomůže k produkci ještě více kvalitních článků a komixů a jiných výstupů roztodivných. Zatím se mé přání zdá býti naplňováno. Také již můžete podobně jako tu diskutovat rovnou pod článkem.

Původně byl ilja_CMS navržen pouze a výhradně pro tento web, a proto jeho nasazení jinde způsobuje nemalé množství problémů. A taky je pěkně zabugovaný a nevyladěný. Tímto jsem doufám odradil další potencionální zájemce. Raději si pořiďte něco pořádného.

Projekty

Přibyla i nová sekce projekty. A jako první se pěkně zostra představí rovnou český překlad skvělé RPG hry FATE.

Konec

Tak a já Ctiborovi držím palce při další tvorbě a těším se na další výstupy.

Takže tam choďte, linkujte a podporujte kde se dá. (No a klidně můžete propagovat i můj web ;-))

Na závěr řečnická otázka: Kam se na gbf.xf.cz hrabe oficiální web ústavu zvaného Gymnázium Břeclav? Já vím, že to nejde moc srovnávat, ale přece…

Diskuze ke článku

 1. [1] Ctibor

  Ano, přesně takhle sem si ten článek představoval. Všechny zvu. IEčkářům vzkazuji,. že pohled na úvodní stránku skrze jejich browser je fakt divný, ale nebudu s tím nic dělat, protože to prostě nejde. Opravdu jsem kvůli tomu i dnes restartoval do ms windows, abych prozkoumal své možnosti, ale jsou nulové. Možná vám pomůže MS IE 7, nevím…

  27.2.2006 13:03 - Reagovat

 2. [2] Almad

  Hmm, a neměl by tvůj pseudoCMS být veřejný? Nebo máš koupenou licenci Texy! ? :)

  28.2.2006 17:34 - Reagovat

 3. [3] Ilja

  [1] Ctibor Jo, bloggeři, webmasteři a podobná havěť by si měli pomáhat.

  [2] Almad Já jsem to teda pochopil tak, že jej musím šířit včetně zdrojáků, ale je pouze mé rozhodnutí, zda jej vůbec dál šířit budu.

  A stejně by to takový shit nikdo neměl zájem. :-)

  28.2.2006 19:13 - Reagovat

 4. [4] Ctibor

  [3] Ilja No jo, jenže tím, že ho používám já (happy user :-)), jsi ho už rozšířil (pravda včetně zdrojáků, protože k nim přístup mám…)

  28.2.2006 20:31 - Reagovat

 5. [5] Ilja

  [4] Ctibor Hm, ale ten strašný a jednoúčelový zdroják potřeboval tolik úprav, že se skoro jedná o jiný produkt. To nejni žádné šíření. I kdybych tu hrůzu veřejně zpřístupnil, tak jelikož k tomu neposkytuju žádnou podporu, musíš uznat, že bude takřka nemožné to zprovoznit.

  Není to třeba tak, že prostě když to někam rozšířím, tak to musím rozšířit pod GPL? Toť moje inerpretace.

  28.2.2006 21:27 - Reagovat

 6. [6] Almad

  [5] Ilja Neber to jako rejpání, zajímá mě to proto, že sám jsem uvažoval o použití texy!, ale vykašlal se na to kvůli licenci (přídám-li, že bych si ještě museli psát pro svůj jazyk implementaci…fuj).

  Nicméně to je moje interpretace " Můžete jej také zahrnout do svých projektů, tyto však musí být taktéž šířeny v souladu s podmínkami licence GPL. Ty stanovují, že každá aplikace, kde je Texy! užito, musí být šířena pod licencí GPL, tedy včetně kompletních zdrojových kódů a volně."

  3.3.2006 11:56 - Reagovat

 7. [7] Ilja

  [6] Almad To není rejpání ale věcná poznámka, sice trochu OT, ale za to důležitá. Zeptám se povolanějších.

  3.3.2006 17:26 - Reagovat

 8. [8] Ilja

  Tak už to je jasné. Kdyby někdo opravdu měl zájem, tak mu to pošlu, ale ať pak čeká nekonečné množství problémů. Třeba se to ještě pokusím vylepšit, aby ten systém byl alespoň částečně použitelný.

  6.3.2006 16:27 - Reagovat

 9. [9] Janec

  www.ilja.wz.cz a www.gbv.xf.cz forever!!! :-)

  15.3.2006 20:56 - Reagovat

Přidat příspěvek

Menu

Liberální institut

Texy! převodník a formátovač textu do HTML

© 2005 - 2019 Lukáš Kuklínek alias Ilja Kuklič - cc - xhtml - css - rss